سلفون حرارتی

کمی با هم در مورد سلفون ها صحبت کنیم، تعریف سلفون، کاربردهای سلفون و شناسایی انواع سلفون مطالبی است که با هم در این مقاله مرور خواهیم کرد. اگر به اطلاعات بیشتری در مورد سلفون علاقه دارید این مقاله را از دست ندهید.

در اصطلاح شیمیایی، سلفون همان فیلم های شفاف و شیشه ای است که بر پایۀ پلی پروپیلن ساخته شده و پس از خروج مذاب از قالب دستگاه به کمک آب سرد شده و به حالت آمورف می شود. کاربرد این فیلم ها در محدوده های بالایی دما، به دلیل دمای ذوب بالاتر این فیلم نسبت به نایلون و نایلکس بیش تر است. کاربرد فیلم های سلفون در بسته بندی شفاف مواد غذایی و خشکبار و گل، روکش های میز منازل و رستوران و پوشش کتاب ها و جزوات به وفور دیده میشود.

سلفون حرارتی

در اصطلاح بازاری که بین عموم جا افتاده ، در واقع سلفون ها نوعی از نایلون نازک هستند که برای استحکام و زیبایی بیشتر بر روی یک لایه مقوا و یا کاغذ کشیده می شوند. خوب است، بدانید این محصول در انواع مختلفی همچون سلفون حرارتی شفاف یا براق، مات، متالایز، صدفی، شنی و مخملی تولید و… به بازار عرضه می شود که هر کدام از آن ها کاربردهای خاص خود را دارند و از نظر کاربرد با هم متفاوت هستند. لازم به ذکر است ما در بازرگانی صنوبر یک از مرغوبترین انواع سلفون حرارتی با نام تجاری اسپروس را، در تنوع بالا و کیفیت فوق العاده و انحصاری عرضه میداریم.

اصلی ترین ویژگی های سلفون حرارتی

در بالا برخی از ویژگی های سلفون حرارتی را اشاره نمودیم این محصول از ویژگی های بسیار خوبی برخوردار است. از جمله این ویژگی ها عبارتند از:

  • داشتن شفافیت مناسب برای انواع بسته بندی ها
  • دارای دوخت پذیری مقاوم
  • داشتن مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت های بالا
  • قیمت مقرون به صرفه و مناسب

سلفون حرارتی اسپروس

از سلفون این گونه استفاده کنیم

سلفون ها به دو صورت سلفون حرارتی و چسبی یا همان واتربیس استفاده می‌شوند. سلفون حرارتی دارای یک لایه نازک چسب بر روی خود است که در صورت حرارت دیدن با استفاده از یک دستگاه مخصوص که از خود حرارت تولید می کند بر روی کاغذ و یا مقوا کشیده می‌شود. نوع دیگر سلفون چسبی یا همان واتربیس است که همان طور که از نامش پیدا است به دلیل چسبی که دارد روی کاغذها و مقواها کشیده می‌شود و به راحتی می‌چسبد.

معروفترین کاربردهای سلفون حرارتی

  • یکی از مهم ترین و رایج ترین کاربردهای این محصول بسته بندی انواع مواد غذایی و خشکبار است
  • روکش برای میز منازل و ساختمان ها و رستوران ها استفاده می‌شود
  • اتوکلاو برای ضایعات بیمارستان ها
  • پوشش کتاب‌ و جزوه

قبل از خرید دستگاه سلفون کش حتما این موارد را در نظر بگیرید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.