وزیر صنعت، معدن و تجارت :
🛑مجوزها و موانع ترخیص کالا از گمرکات را باید برطرف کنیم / موانع باید در داخل وزارت صمت حل شود

♦️وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکیدکرد: مجوزها و موانع ترخیص کالا از جمله ضوابط ثبت سفارش را باید برطرف کنیم تا مواد اولیه وکالاهای اساسی و ملزومات تولید، در بنادر رسوب نکند و این موانع باید در داخل وزارت صمت حل شود .

🔹 رضا رحمانی در شانزدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار با بیان اینکه همه قوانین و مقررات برای شرایط عادی وضع شده اند نه شرایط غیر عادی و تحریم،­ افزود: باید ترتیبی اتخاذ دهیم که مواد و کالاهای اساسی و مورد نیاز عموم مردم در بنادر معطل نشود و وارد کشور شود و در این زمینه هرگونه موانعی از جمله ضوابط ثبت سفارش هست باید برطرف کنیم.
وی تاکید کرد: در این گونه موارد،​ محدودیت و مانعی نداریم و مسئولین کشوری هم همسو با ما هستند و می توانیم مصوبات راهگشا اتخاذ کنیم.

🔹 وی تصریح کرد: هر مانعی برای ورود این گونه مواد و تولیدات به کشور هست باید در داخل وزارت صمت حل شود و مواد اولیه به چرخه تولید وارد و تبدیل به کالا شود و نیازهای عموم مردم تامین شود .
رحمانی ادامه داد: هر مانعی امروز هست باید برداریم و هر کجا هم مصوبه مورد نیاز هست اقدام کنیم و این تکلیف امروز ما و همه دستگاههای مربوط است.
در این نشست که با حضور نمایندگان بخش خصوصی وزارت اقتصاد، گمرک، سازمان برنامه، سازمان حمایت، وزارت بهداشت و .. برگزار شد در زمینه آخرین وضعیت تخصیص و تامین ارز و سطح عمومی قیمت کالاهای اساسی و نیز طرح مصوبه اصلاحی کمیته تنظیم بازار محصولات فولادی به منظور دستورالعمل تنظیم بازار این کالاها بحث شد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.