🔷 رشد 20 درصدی درآمدهای ترانزیتی کشور

دبیر میز ترانزیت سازمان توسعه تجارت ايران، از رشد 20 درصدي درآمدهاي ترانزيتي كشور نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان توسعه تجارت ايران، محسن رحیمی، دبیر میز ترانزیت سازمان توسعه تجارت ايران اظهار كرد: بیشترین سهم در تحقق این نرخ رشد را افزایش 20 درصدی ترانزیت جاده‌ای داشته که عمده دلیل دستیابی به این رشد، رونق حمل سوخت اقلیم کردستان عراق از مبداء مرز پرویزخان به مقصد بندر امام خمینی است.

وي ادامه داد: حمل سوخت به اقليم كردستان و افزوده شدن محموله های مربوط به افغانستان و دیگر کشورهای همسایه منجر به افزایش تخلیه و بارگیری محصولات نفتی ترانزیتی در بنادر کشور و در نتیجه شاهد رشد در بخش ترانزیت دریایی بوده‌ایم.

رحيمي در ادامه سخنانش با اشاره به اين كه رشد آمار حمل و نقل هوايي طي 10 ماه گذشته محقق شده است، افزود: انتقال پروازهای هواپیمایی قطر به آسمان ایران در نتیجه تحریم های اعمالی از سوی همسایگان عرب این کشور، رشدی نزدیک به 10 درصدي را در درآمدهای حاصل از پروازهای عبوری كشورمان به دنبال داشته است.

به اعتقاد دبیر میز ترانزیت سازمان توسعه تجارت ايران ، بخش ریلی نیز با اعمال سیاست های تشویقی موثر در قالب ارائه تخفیفات قابل توجه، در بخش ترانزیت خارجی طي 10 ماه گذشته رشد مناسبی را تجربه کرده است.

جدول پیوست آمار مقایسه‌ای عملکرد صادرات خدمات در حوزۀ ترانزیت طی 10 ماهه سال 1396-1395 (برآورد آماری) را نشان می‌دهد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.