علی بعیدی معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک ایران خبرداد
🔴 یکپارچه سازی اطلاعات گمرکی با 27 سازمان در پنجره واحد تجارت فرامرزی
♦️ حذف مسیرهای سبز، زرد و قرمز درگمرک

🔹 اطلاعات گمرکی در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک با مشارکت 27 سازمان یکپارچه شده و با ارتقای سامانه جامع گمرکی همه ی کالاهای ورودی به گمرکات به طور کامل کنترل می شوند .

🔹 به گزارش روابط عمومی گمرک ایران معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک ایران با بیان این مطلب گفت: سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی به سامانه وزارت صنعت، معدن و تجارت متصل شد و از این طریق تبادل اطلاعات در حال انجام است. علی بعیدی هم چنین از حذف مسیرهای سبز، زرد و قرمز خبر داد و گفت: کنترل تمامی کالاها در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی از طریق سیستمی انجام میشود و اطلاعات تمامی کالاها در این سامانه ثبت می شود.

🔹 علی بعیدی مفرد نیا در ادامه درخصوص مدیریت ریسک کالاها گفت: با ارتقای سامانه جامع گمرکی، کنترل اطلاعات کالاها از حالت ایستایی خارج شده و در حال حاضر به صورت داینامیک و هوشمند در سامانه گمرک انجام میشود و فرآیند به روز رسانی در این سامانه به صورت لحظه ای و خودکار انجام می شود .

🔹 وی با تاکید بر اهمیت مدیریت ریسک ادامه داد: تمامی کالاهایی که ریسک بالایی دارند کنترل میشوند. بعیدی گفت: در حال حاضر 20 تا 25 درصد کالاهایی که به گمرک وارد میشوند از ریسک بالایی برخوردارند که به طورکامل علاوه بر کنترل سیستمی به صورت فیزیکی و با ابزارهای کنترلی ایکس ری کنترل میشوند.

🔹 معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک ایران درادامه توضیح داد: در حال حاضر کنترل در سامانه با حذف مسیرها در سه سطح 1، 2و 3 انجام میشود و با توجه به اینکه کالاهایی که ریسک بالایی دارند در سطح 3 کنترل می شوند، کنترل این کالاها از طریق ایکس ری و به صورت فیزیکی هم انجام میشود.

🔹 بعیدی درخصوص دیگر اقدامات انجام شده در سامانه جامع گمرکی به ارتباطات تجاری با کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت: پنجره واحد تجارت فرامرزی یکی از بزرگترین کارهای ما در ارتباط با سامانه جامع بود، که از طریق توانستیم دروازهای مرزی و مشترک با کشورهای همسایه ایجاد کنیم.

🔹 معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک ایران ارتباط 27 سازمان را در پنجره واحد پیچیده ترین و مهم ترین اقدام گمرک خواند و گفت: تمامی اطلاعات بین این سازمان ها و گمرک به صورت الکترونیکی و با مدیریت و نظارت گمرک انجام میشود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.