ممنوعیت تردد شبانه

چند روز گذشته زمزمه هایی مبنی بر لغو تردد شبانه از منابع رسمی شنیده میشد که حتی با واکنش مثبت مقامات همراه بود اما پس از مدتی از دیروز به طور رسمی اعلام شد که ممنوعیت تردد شبانه کماکان پابرجاست و کماکان تردد وسایل نقلیه از ساعت 10 شب به بعد مشمول جریمه راهنمایی رانندگی میباشد.

علیرضا رئیسی در یک گفتگوی تلویزیونی با بیان این‌که محدودیت‌های ایجاد شده برای حفظ سلامت مردم است، از لغو ممنوعیت تردد شبانه در شهرهای کشور خبر داد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: باتوجه به اهمیت سرعت واکسیناسیون کرونا و راه‌اندازی مراکز شبانه‌روزی واکسیناسیون قانون منع تردد شبانه لغو شد.

وی تاکید کرده است: در شهرهایی که واکسیناسیون شبانه‌روزی دارند، ممنوعیت تردد شبانه برداشته شده است. رئیسی خاطرنشان کرد: لغو این محدودیت به معنای آزاد شدن شب‌نشینی و دورهمی نیست بلکه مردم خودشان همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با ذکری آماری عنوان کرد که بیشتر مرگ‌ و میرها در افراد بالای 65 سال به علت عدم تزریق واکسن بوده است.

ممنوعیت تردد شبانه

«12 درصد افراد بالای 65 سال، واکسن کرونا تزریق نکرده‌اند و 74 درصد مرگ و میرهای فعلی در افراد بالای 65 سال، مربوط به افردی است که واکسن کرونا تزریق نکرده‌اند بنابراین افراد سالمند حتماً برای تزریق واکسن کرونا مراجعه کنند.»

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: همکاران ما آماده‌اند برای افرادی که دچار معلولیت یا مشکلاتی هستند که نمی‌توانند از خانه بیرون بروند، در خانه واکسن کرونا را تزریق کنند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.