لیبل IML

تکنیک لیبل iml که این روزها بیش از پیش در صنعت بسته بندی خصوصا حوزه ی مواد غذایی استفاده میشود، جزو پیشروترین روش های بسته بندی حال حاضر جهان است. با این وجود تولیدکنندگان داخلی به علت کمبود منابع اطلاعرسانی و عدم آگاهی کافی از مزایای استفاده ازین پوشش کمتر به آن روی می آورند. با افزایش مشکلات اقتصادی صنایع و به طور اخص چاپ مشکلاتی از قبیل افزایش هزینه ها و نبود پشتوانه ی مطمئن در بازار معمولا از علل عدم استفاده ی این تکنیک بیان میشود. در این مقاله با هم به طور دقیقتر ساز و کار استفاده و زیرساخت ها و فرآیند iml را بررسی میکنیم.

لیبل IML

زیرساخت های مورد نیاز برای چاپ لیبل iml

فرآیندهای افست، فلکسو، گراوور و حتی دیجیتال از تکنیک‌های مورد استفاده در چاپ لیبل‌های IML است و می‌توان متناسب با تیراژ از هر یک از آنها بهره گرفت. همچنین می‌توان پس از چاپ، از پوشش ورنی مناسب «Food Contact» جهب بهبود و بهینه سازی لیبل استفاده کرد. بنابراین افزون بر تهیه مواد اولیه (ورنی IML) عملا سخت افزار یا ماشین های پیچیده ای برای شروع کار نیاز نیست.

چالش کمتر دیده شده در چاپ IML

در حقیقت به دلیل حساسیت لیبل های IML به گرد و غبار، چالشی ترین بخش چاپ این لیبل ها بخش دایکات و دسته بندی است! برای دایکات لیبل‌های چاپ شده نیز از تکنیک‌های گوناگون دایکات رول و ورقی استفاده می‌شود. لیبل‌های IML می‌بایست در مرحله ابتدایی به صورت کامل دایکات و پوشال‌برداری شوند. لذا پس از تیغ زدن کامل لیبل‌های چاپ شده، تماس لیبل‌ها با حواشی به‌طور کلی قطع می‌شود و امکان سوسه زدن به وجود ندارد.

به بیان دیگر در ماشین های دایکات تخت پس از تماس تیغ با متریال، کل حواشی برش شده و لیبل رها می‌شود، در حالیکه در مورد لیبل های IML باید بلافاصله دسته شود و یا با استفاده از نقاله‌های مکنده به سمت دسته‌کن در ماشین‌های دایکات رول هدایت شود.

در انتها

اگر بخواهیم به طور مختصر تکنیکی ساده را برای چاپ لیبل های درون قالبی پیشنهاد کنیم، دستگاه چاپ افست می تواند کیفیت بسیار خوبی برای چاپ و استفاده تکنولوژی چاپ لیبل iml (آی ام ال) ارائه دهد انواع محصولاتی که توسط تکنولوژی لیبل آی ام ال چاپ می شود مانند انواع ظروف مواد بهداشتی ، انواع لینیات،قرص های ویتامین ، محصولات شیمیایی و طیف وسیعی از محصولات دارویی را شامل می شود.

پوشش دریپ آف را بیشتر بشناسیم.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.