ستاد تنظیم بازار

در روزهای اخیر شاهد بازگشت التهاب به بازار کاغذ بودیم اما دبیر ستاد تنظیم بازار از ارائه تسهیلات برای کاغذ و ملزومات وارداتی دیگر خبر داد.

تسهیل واردات کاغذ
به گزارش چاپ و نشر آنلاین ، عباس قبادی در جلسه ستاد تنظیم بازاراز افزایش قیمت کاغذ در هفته ‌های گذشته خبر داد و گفت که واردات کاغذ تسهیل خواهد شد و در این زمینه اقداماتی از سوی بانک مرکزی برای تسهیل واردات مواد اولیه تولید کاغذ و خود محصول نهایی انجام شده است.

دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به تصمیماتی که برای تامین کالاهای مورد نیاز شب عید از جمله آجیل، خشکبار، شیرینی، کیف و کفش و پوشاک اتخاذ شده نیز گفت: مقرر شد تا در جلسه هفته آینده ستاد تنظیم بازار رئیس اتاق اصناف به ارائه آخرین اقدامات برای تامین و توزیع کالاهای مورد نیاز شب عید بپردازد.

تامین ارز مورد نیاز واردات کالاهای اساسی ۳ ماه اول ۱۴۰۰
به گفته این مقام مسئول تمام ارز مورد نیاز کالاهای اساسی در سال ۱۳۹۹ از سوی بانک مرکزی تامین شده و همچنین اعلام شده که می‌توان کالاهای مورد نیاز سه ماهه اول سال بعد نیز خریداری شود و ارز مورد نیاز آن تامین است.

بالغ بر هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالا در بنادر کشور یعنی گمرکات و روی کشتی‌ها وجود دارد که چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن از آن شامل کالاهای اساسی است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.