🔶 اطلاعیه ثبت سفارش مناطق آزاد

به اطلاع می‌رساند، از امروز (چهارشنبه مورخ 97/03/09) امکان ثبت‌سفارش برای واردات کالا به مناطق آزاد (شامل 7 منطقه: کیش، قشم، چابهار، ارس، اروند، ماکو و انزلی)، فراهم گردیده است.

◀️ بدین منظور واردکنندگان مربوطه می‌بایست گام های زیر را طی نمایند:

1⃣ جهت تکمیل اطلاعات مجوز فعالیت خود در مناطق به سامانه دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه به آدرس http://esm.freezones.ir مراجعه نماید.

❗️نکته: پس از تکمیل اطلاعات در سامانه مذکور، کاربر می‌بایست منتظر تایید نهایی اطلاعات خود توسط سازمان منطقه مربوطه بماند.

2⃣ به سامانه جامع تجارت به آدرس https://www.ntsw.ir مراجعه نموده و نسبت به ثبت‌نام در آن اقدام نمایند.

3⃣ نسبت به معرفی شرکت خود اقدلم نمایند. (برای اشخاص حقوقی)

4⃣ اقدام به بارگزاری صلاحیت در سامانه جامع تجارت نمایند.

⚠️تذکر: در صورتی که کاربر، دارای مجوز فعالیت حقیقی از مناطق آزاد باشد, می‌بایست پس از ثبت‌نام, با نقش پایه حقیقی به بخش بارگزاری صلاحیت مراجعه نموده و از قسمت “استعلام مجوز مناطق آزاد” گزینه “استعلام” را انتخاب نماید.

◀️ در صورت وجود مجوز فعال، نقش “بازرگان حقیقی منطقه آزاد …..” به فهرست نقش‌های جاری کاربر افزوده خواهد شد.

◀️ در صورتی که کاربر، دارای مجوز فعالیت حقوقی از مناطق آزاد باشد, می‌بایست پس از ثبت‌نام مدیرعامل, با نقش پایه حقیقی اقدام به معرفی شرکت نماید. سپس با نقش “پایه حقوقی” به بخش بارگزاری صلاحیت مراجعه نموده و از قسمت “استعلام مجوز مناطق آزاد” گزینه “استعلام” را انتخاب نماید.

◀️ در صورت وجود مجوز فعال، نقش “بازرگان حقوقی منطقه آزاد …..” به فهرست نقش‌های جاری کاربر افزوده خواهد شد.

4⃣ با نقش حقیقی/حقوقی منطقه آزاد …….. خود اقدام به ثبت سفارش و تعیین منشاء ارز نمایند.

✅ به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بخش های مختلف سامانه, می توانید به بخش پایینی صفحه اصلی سامانه با عنوان “فایل های راهنما” مراجعه فرمایید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.